Synodalne spotkanie wspólnot

Synodalne spotkanie wspólnot w Świdnicy

Przedstawiciele wspólnot, grup modlitewnych i ruchów działających na terenie Diecezji Świdnickiej spotkają się w ramach trwającego I Synodu Diecezji Świdnickiej.

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, przedstawienia oczekiwań i refleksji dotyczących kierunków dalszego rozwoju lokalnego Kościoła. Dzień rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie uczestnicy wezmą udział w Eucharystii, po której odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony wyzwaniom i perspektywom duszpasterskim Diecezji Świdnickiej – piszą organizatorzy wydarzenia. 

16 maja 2026 r. odbyła się pierwsza sesja plenarna I Synodu Diecezji Świdnickiej. Po Mszy św. w katedrze uczestnicy Synodu zajmowali się tematami: przepowiadanie, kult Boży, katecheza oraz media i nowe technologie. W podsumowaniu przyjęto w trybie głosowania dokumenty wytyczające kierunek dalszych prac synodalnych. 

Synodalne spotkanie wspólnot odbędzie się 13 czerwca 2026 r. o godz. 9:30 w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego (Pl. Wojska Polskiego 2) w Świdnicy. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wcześniejsze zgłoszenie pod numerem telefonu: 609607604 (zapisy przyjmuje przewodnicząca Komisji Wspólnoty I Synodu Diecezja Świdnicka). 

Zobacz także
Stabat Mater
zobacz więcej

Stabat Mater

Organizatorzy koncertu przygotowali dla publiczności wyjątkową oprawę. Utworowi towarzyszyć będzie słowo narratora, które przybliży słuchaczom kontekst powstania dzieła,…
Córka Króla
zobacz więcej

Córka Króla

Po raz szósty odbędzie się w Strzegomiu konferencja dla kobiet pod hasłem „Córka Króla”. Całodzienne wydarzenie ma na…