Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w kurorcie

„Lądek-Zdrój: sanktuarium w sanatorium. Połączenie medycyny i duchowości” – już sam tytuł artykułu Marii Nicińskiej, zamieszczonego na portalu wAkcji24, sprawia, że najpierw warto przeczytać, aby potem pojechać do tego pięknego zakątka Dolnego Śląska i Diecezji Świdnickiej.

Lądek-Zdrój to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk, które od wieków przyciąga kuracjuszy i turystów pragnących poprawić stan zdrowia i zaznać odpoczynku w wyjątkowym otoczeniu. Położone w malowniczej dolinie rzeki Białej Lądeckiej, pomiędzy Górami Złotymi a Krowiarkami, oferuje nie tylko lecznicze wody i profesjonalną opiekę medyczną, ale także duchowe ukojenie w Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. To miejsce, w którym leczenie ciała harmonijnie współistnieje z troską o ducha – czytamy w tekście Marii Nicińskiej.

Obok szerokiej informacji o atutach uzdrowiska, do którego można i warto przyjechać choćby nawet na kilka godzin, znajdujemy nie mniej ciekawe wiadomości ze sfery bliskiej katolikom. W północno-zachodniej części Parku Zdrojowego znajduje się wyjątkowe miejsce – kaplica, która od 1999 roku nosi rangę Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Powstała z fundacji hrabiego Zygmunta Hoffmanna von Leuchtensterna w XVII wieku, początkowo miała być nowym kościołem parafialnym. (…) Wnętrze świątyni zachwyca malowidłami przedstawiającymi czterech Ewangelistów i eschatologiczne symbole. W szklanych gablotach wystawione są bezcenne dary od papieża Jana Pawła II – jego piuska i krzyż maltański z Grobu Pańskiego

Tym, co naprawdę wyróżnia Lądek-Zdrój na tle innych uzdrowisk, jest obecność Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych – duchowego serca tego miejsca. W tej pięknej kaplicy, położonej wśród zieleni i ciszy, każdy może znaleźć chwilę wytchnienia, modlitwy i nadziei – zauważa Maria Nicińska. 

Zobacz także