Neoprezbiterzy wyświęceni w tym roku dla Diecezji Świdnickiej otrzymali powołania do pracy duszpasterskiej w pierwszych parafiach na drodze ich kapłaństwa. Dekrety wręczył dzisiaj ks. biskup świdnicki Marek Mendyk.
Ks. Jan Rudnicki jest posłany na wikariusza w Parafii pw. Ducha Świętego w Świdnicy. Ks. Paweł Baczmański posługę wikariusza wypełniać będzie w Parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzycha. Obaj kapłani swoje pierwsze obowiązki duszpasterskie podejmą od 1 lipca 2026 r.
Przypomnijmy, że obaj neoprezbiterzy wywodzą się z Dzierżoniowa. Ks. Paweł Baczmański jest z Parafii pw. św. Jerzego, a ks. Jan Rudnicki jest z Parafii pw. Chrystusa Króla. Po święceniach, które miały miejsce 23 maja 2026 r. celebrowali już Msze św. prymicyjne w swoich macierzystych parafiach i w domu seminaryjnym oraz odbyli pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

