Ikonopisanie to medytacja

Ikonopisanie to medytacja

Diecezjalne warsztaty ikonopisarskie w Świdnicy oraz warsztaty pisania ikon w Wałbrzychu to zaproszenia do udziału w czymś więcej, niż tylko tworzeniu obrazów. 

Zapraszamy na pięciodniowe warsztaty ikonopisarskie dla osób początkujących. Czas wypełniony modlitwą i pracą malarską. Tematem warsztatów będzie oblicze Matki Bożej Advocata Nostra. Warsztaty skierowane do osób pełnoletnich zamieszkujących Diecezję Świdnicką. Nie są wymagane zdolności plastyczne. Prowadzący zapewniają komplet materiałów – informują organizatorzy zajęćEdyta Kruk oraz Pracownia Grafikon Marcin Kaczmar.

Diecezjalne warsztaty ikonopisarskie odbędą się w dniach 6 – 10 lipca lipca 2026 r. w godz. 15:00 – 21:00 w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej (Pl. Wojska Polskiego 2) w Świdnicy. Uczestnicy mogą złożyć dobrowolną ofiarę (darowiznę) na rzecz organizatora. Złożenie ofiary nie stanowi warunku uczestnictwa w warsztatach. Ofiara pomoże pokryć koszty organizacyjne. Szczegóły organizacyjne i zapisy do 15 czerwca 2026 r. dostępne na stronie MarcinKaczmar.pl 

Zapraszamy na sobotnie warsztaty pisania ikon w Pracowni Seraphim! To wyjątkowa okazja, by w ciszy i skupieniu odkryć piękno tej duchowej sztuki – informują siostry Niepokalanki z Wałbrzycha. Zajęcia prowadzi Patrycja Obarewicz, a spotkania odbywają się w każdą sobotę od godz. 10:00 w Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Zapisy telefoniczne: +48453698484.

Zobacz także
Miało nie żyć
zobacz więcej

Miało nie żyć!

„Miało nie żyć” to film o dzieciach, które skazano na śmierć w majestacie prawa.  Przerażająca rzeczywistość aborcji –…