Ministranci i lektorzy będą grać w piłkę nożną. Zapowiada się fair play z udziałem przedstawicieli służby liturgiczne z całej Diecezji Świdnickiej. Sportowe emocje poprzedzone liturgią będą mieć miejsce w Strzegomiu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Mistrzostwach Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św., podczas której wspólnie będziemy modlić się o dobrą rywalizację, jedność i radość ze wspólnego spotkania. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów do wspólnej sportowej rywalizacji, budowania wspólnoty i przeżycia tego dnia w atmosferze wiary, braterstwa i dobrej zabawy – piszą organizatorzy.
Rozgrywki będą się toczyć w dwóch kategoriach wiekowych: „Uczniowie klas 1-6” oraz „Uczniowie klas 7-8 i szkoła ponadpodstawowa”. Duszpasterze mogą zgłaszać drużyny na adres dm@diecezja.swidnica.pl do 24 maja 2026 r.
Diecezjalne Mistrzostwa Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej odbędą się 30 maja 2026 r. w Strzegomiu. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9:00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu. Turniej rozpocznie się o godz. 10:00 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.
