7 lipca 1935 r. Wiktoria i Józef zawarli sakramentalny związek małżeński. Oni i ich siedmioro dzieci stali się ofiarami zbrodni Niemców, którzy w bestialski sposób zamordowali całą rodzinę za pomoc i ukrywanie Żydów. Dwa lata temu przez Diecezję Świdnicką peregrynowały relikwie błogosławionej rodziny. Przypadająca dzisiaj 90. rocznica małżeńskiego „tak” jest dniem ich liturgicznego wspomnienia.
W ostatnich czasach otrzymaliśmy znak, który napełnia radością, a jednocześnie skłania do zastanowienia: mam na myśli fakt, że beatyfikowano i kanonizowano małżonków, i to nie osobno, ale razem, jako pary małżeńskie. (…) Nie zapominajmy o polskiej rodzinie Ulmów: rodzicach i dzieciach zjednoczonych w miłości i w męczeństwie. Powiedziałem, że jest to znak, który skłania do refleksji. Tak: Kościół wskazuje ich jako przykładnych świadków małżonków, mówi nam, że świat dzisiejszy potrzebuje przymierza małżeńskiego, aby poznać i przyjąć miłość Boga oraz pokonać, dzięki jego sile jednoczącej i pojednawczej, siły, które rozbijają relacje i społeczeństwa – mówił papież Leon XIV w homilii wygłoszonej 1 czerwca 2025 r. podczas Jubileuszu Rodzin.
Beatyfikacja Rodziny Ulmów Wiktorii i Józefa oraz ich dzieci: Stasi, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i nieznanego z imienia dziecko, które rodziło się, gdy mordowani byli jego rodzice i rodzeństwo, miała miejsce 10 września 2023 r. w Markowej na Podkarparciu, gdzie było ich miejsce szlachetnego życia i męczeńskiej śmierci. Tuż po tym wydarzeniu relikwie bł. Rodziny Ulmów peregrynowały po Diecezji Świdnickiej. Miejscami modlitewnych spotkań były między innymi Świdnica, Kłodzko, Ząbkowice Śląskie, Wambierzyce.
Natomiast 25 marca 2025 r. w Parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie „na Skałkach” celebrowano uroczyste wprowadzenie relikwii Błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci. W Diecezji Świdnickiej relikwie bł. Rodziny Ulmów są jeszcze piastowane w parafii pw. św. Wawrzyńca w Braszowicach, pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głuszycy Górnej, pw. Trójcy Świętej w Jedlinie-Zdroju oraz pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu.